Hakkımızda

Dış Ticaretteki Güvenilir Ortağınız...

POINTRADE Rek. Dan. İth. İhr. Ltd. Şti.; bir dış ticaret firması olarak kurulmuştur.

POINTRADE; yıllarca farklı sektörlerde edinilmiş olan dış ticaret tecrübesini ve bilgi birikimini kullanarak dış ticaretin usullerine uygun, şeffaf ve riski minimize edecek şekilde yapılmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Çağdaş, dinamik ve yeniliğe açık yapısı ile POINTRADE; yurt dışı satış, yurt dışı satın alma ve dış ticaret operasyonel süreçlerinin yönetimi ve yürütümü konusunda hizmet vermektedir. POINTRADE yurtdışında yer alan geniş müşteri portföyü ve uzun süreli saha tecrübelerinden yararlanarak, çözüm ortakları için en uygun pazarları, pazar koşullarına göre fiyat analizlerini, pazarlarda takip edilmesi gereken pazarlama ve dağıtım stratejilerini belirlemekte ve böylelikle satışın hızlı, karlı ve risksiz bir biçimde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Yanı sıra yurt dışından yapılan tedarikler için de gerekli pazar araştırmalarını yaparak ürünlerin en optimum fiyatla, en güvenilir şekilde tedarik edilmesine yardımcı olmaktadır.

Müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve çözüm ortaklarımızın ihtiyaçlarına ve beklentilerine zamanında, kaliteli ve istikrarlı şekilde cevap verebilmek ana önceliğimizdir. Tüm bu ilişkilerimizde de iyi niyetli, dürüst olmak ve etik değerlere bağlı kalmak bizim için bir tercih değil zorunluluktur.

POINTRADE Foreign Trade & Consultancy has been established as an import-export & consultancy company.

POINTRADE has been targeting to guarantee doing business in foreign markets with minimum risk, in a transparent & proper manner by using foreign trade experience and knowledge gained in different sectors.

POINTRADE; as a modern, dynamic and open-minded company; undertakes to supervise and implement import, export and foreign trade operational process. Using its broad customer portfolio and long-term foreign market experiences; POINTRADE determines the most suitable markets for its business partners, makes price analyzes as per market conditions and decides distribution strategies in foreign markets. In this way, we offer a result oriented, more profitable sales process with minimum risk to our partners. Besides; we help our clients for their supplies from abroad to get optimum price in most reliable way by using our supplier portfolio in abroad and making necessary market researches.

Our main priority is to meet our customer’s, supplier’s and business partner’s requirements on time, with good quality and consistently. Being favorable and honest as well as sticking to ethical values in our all relations is not a preference for us but an obligation.

Prensiplerimiz

Geleceği Değiştirecek Kadar Yenilikçiyiz...
  • » Müşterilerimize, tedarikçilerimize ve çözüm ortaklarımıza saygı.
  • » Yenilikçilik ve Değişime Açıklık.
  • » Şeffaflık.
  • » Etik değerlere bağlılık.
  • » Dürüstlük.
  • » Respect to our clients, suppliers and business partners.
  • » Being innovative and Open-minded.
  • » Transparency.
  • » Sticking to Ethical Values.
  • » Honesty.